PRZEBUDZENIE
ŚWIADOMOŚCI

25-27 MAJA 2018 W POZNANIU

MEDYTACJA     CEREMONIA     TANIEC POZA UMYSŁEM     POZNAWANIE WŁASNEJ NATURY

KIM JESTEŚ?

Psychologia zakłada, że w środku ciała znajduje się umysł i tak definiuje człowieka, jako ciało -umysł. Duchowość, którą reprezentujemy, patrzy na to inaczej. Owszem ciało i umysł są doświadczane, ale należą do Ciebie, nie są tobą. To kim jesteśmy, jak my widzimy siebie i ciebie, to czysta świadomość, która w procesie warunkowania, poprzez życie w społeczeństwie, na tym etapie rozwoju naszej cywilizacji, uwierzyła, że jest ciałem i umysłem. A to bardzo wąska, przejściowa perspektywa. Duchowość to tak naprawdę świadomość, świadomość tego, czym i Kim tak naprawdę jesteśmy.

TO JEST WIĘCEJ NIŻ WARSZTAT

Przebudzenie Świadomości to ceremonia powrotu do swojej prawdziwej natury, do świadomości. Powrotu, który nie polega na transformacji czy zmienianiu tego, kim i czym jesteś, lecz na właściwym rozpoznaniu samego siebie w tu i teraz.

Japończycy z picia herbaty stworzyli ceremonię uważności, która jest celebracją chwili, szczególnym momentem, który zaspokaja nie tylko potrzebę ciała, ale dotyka wymiaru ducha. Ceremonia Przebudzenia w Świadomości jest trzydniowym procesem, który uruchamia siły wykraczające daleko poza osobistą siłę woli człowieka.

W trakcie ceremonii, z szacunkiem i pokorą, prosimy o pozwolenie na uruchomienie tego, co można by nazwać magią, gdyby nie to, że towarzyszy nam ona niewidzialnie na co dzień. Człowiek współczesny zatracił w procesie industrializacji głęboki kontakt z tymi siłami i mocą rytuałów, ceremonii- włożył je między bajki. Teraz nadszedł czas na ponowne z nimi połączenie. To odróżnia według nas ceremonię od warsztatów, a proces duchowy, od czysto psychologicznego.

CZYM JEST ŚWIADOMOŚĆ?

Świadomość jest zauważaniem tego, co jest obecne w tu i teraz, możesz doświadczyć jej podążając za słowami poniżej.

Zwróć uwagę na swój duży palec u stopy. Możesz go poczuć? Poruszaj nim. Zrób to proszę, abyś doświadczył, zamiast tylko czytać. Zwróć uwagę na swój duży palec u stopy. Możesz go poczuć? Poruszaj nim, zauważ go. Czujesz go teraz, ale… zanim cię poprosiłem, abyś zwrócił na niego uwagę, nie czułeś go. Prawda? Palec i jego czucie się cały czas tam było, ale nie zauważałeś go.

To zauważanie tego, co jest, to jest świadomość. Powtórz to z różnymi częściami ciała, z dłońmi, uszami, nosem, poświęć chwilę na każdą z nich, potem zrób to z dźwiękami, które cię otaczają. Bądź świadomy swojego oddechu, unoszenia się i opadania klatki piersiowej. Rozpoznaj ten subtelny przepływ zauważania – to jest świadomość.

Tak jak możesz dotykać świadomością ciała, również możesz zauważać myśli, uczucia a nawet swoją osobowość. Następnym razem kiedy poczujesz złość, niecierpliwość albo smutek zapytaj się siebie. Czy świadomość złości też się złości? Czy świadomość niecierpliwości jest niecierpliwa? Czy to co zauważa smutek, samo jest smutne? Pobądź z tymi pytaniami, przenoszą one uwagę na świadomość. Już to masz, już tym jesteś. Dlatego Budda mógł powiedzieć po oświeceniu „jak cudownie, wszystkie istoty mają naturę Buddy.”

SPRAWDŹ CZY TO WYDARZENIE JEST DLA CIEBIE

– Przyciąga cię szersza perspektywa niż ciało i umysł
– Chcesz doświadczyć głębokiej medytacji
– Chcesz poznać sposoby jak uspokajać ciało i umysł
– Szukasz odpowiedzi na najważniejsze pytania – kim jesteśmy, skąd pochodzimy, co jest naszą prawdziwą, najgłębszą naturą?
– Miałeś duchowe doświadczenia, ale zniknęły i nie wiesz jak do nich powrócić
– Szukasz prawdziwego spokoju ducha, miłości bez żadnych warunków, naturalnej radości
– Chcesz nauczyć się jak być w tu i teraz
– Chcesz przebudzić się z identyfikacji ze swoim umysłem
– Poszukujesz oświecenia

Jeśli którakolwiek z tych sytuacji opisuje stan twojego ducha, dołącz do nas 15-17 września w Poznaniu na warsztatach i ceremonii przebudzania siebie jako świadomości.

DLACZEGO PRZEBUDZENIE?

Budda w języku pali oznacza „przebudzony”. Jeśli jest przebudzenie, to musiał być też sen. Kiedy śnisz i w śnie spotykasz się z koszmarami, całe ciało reaguje jakby to była prawda. Przyspiesza oddech, ciało poci się, napina, stresuje. Trwa to do momentu wiary w to, że sen jest prawdą. Po przebudzeniu być może jeszcze chwilę potrzebujesz, aby uspokoić się, ale już wiesz, że to był tylko sen – Przebudziłeś się i wszystko, co sprawiało ci problemy zniknęło. Koszmar zniknął nie za sprawą rozwiązania go we śnie, lecz dlatego, że otworzyłeś oczy i wyszedłeś z niego. Więcej, uświadomiłeś sobie, że on nie istnieje!

Czym jest więc codzienny sen człowieka, z którego możemy się przebudzić? Ten sen to wiara w to, że jesteśmy swoim ciałem, emocjami. To identyfikacja swojego „ja” z myślami i osobowością. Czysta świadomość „jestem”, którą jesteśmy, zasypia i naszym zadaniem, tak naprawdę jedyną naszą misją na tym świecie, jest przebudzić się jako świadomość ze snu umysłu.

PRZEBUDZENIE ŚWIADOMOŚCI TO:

– Trzydniowa ceremonia, ceremonia przebudzania twojej Świadomości
– Trzy Satsangi – Wykłady z dialogiem w kręgu o świadomości i naszej prawdziwej naturze
– Cztery głębokie procesy tańca poza umysłem, z prowadzeniem
– Warsztaty pracy ze świadomością z ćwiczeniami
– Prowadzone medytacje
– Medytacje w ciszy
– Nauka Medytacji
– Nauka relaksacji ciała i umysłu

Prosimy o zabranie ze sobą na warsztat:
– Koc i poduszkę medytacyjną
– Butelka z wodą
– Lunch na sobotę i niedzielę oraz przekąski na wieczorną przerwę w sobotę
– Ciepły sweter
– Chusteczki higieniczne
– Luźne ubrania – swobodne, sportowe
– Zeszyt do notatek i procesów

PLAN SZCZEGÓŁOWY WARSZTATU

I DZIEŃ

Wprowadzenie do warsztatu
Otwarcie Ceremonii
Satsang Piątkowy – wykład o świadomości
Medytacja prowadzona
Taniec poza umysłem – część 1

II DZIEŃ

Taniec poza umysłem – część 2
Wprowadzenie do drugiego dnia
Nauka Medytacji
Medytacja w Ciszy
Warsztaty Pracy ze Świadomością – ćwiczenia w parach

Lunch

Nauka Relaksacji
Prowadzona Relaksacja
Taniec poza umysłem – część 3
Wieczorny Satsang Sobotni
Medytacja z Dźwiękiem

III DZIEŃ

Poranny Satsang Niedzielny
Medytacja prowadzona
Warsztaty Pracy ze Świadomością – ćwiczenia w parach

Lunch

Taniec poza umysłem – część 4
Medytacja w ciszy
Zamknięcie Ceremonii
Co dalej? – integracja i dalsza ścieżka

PRZEBUDZENIE ŚWIADOMOŚCI

„Kochani,
proszę zdecyduj się na uczestnictwo, tylko jeśli rzeczywiście jesteś w stanie poświęcić na warsztaty cały weekend, w zaangażowany sposób, z szacunkiem dla grupy i tego co będzie przekazywane w trakcie spotkania. Nie musisz mieć doświadczenia z medytacją, ani z duchowością, jedynie otwarte serce i umysł. Zostaw wszystko co wiesz i znajdź spokój bez granic, poznając swoje prawdziwe ja, twoją naturę. To nie są warsztaty rozwoju osobistego, nie będziemy się tutaj uczyli jak w szybki sposób zarobić milion dolców, zbudować doskonały związek, czy 10 kroków do szczęścia. To mnie nie interesuje. Nasz absolutny fokus jest i będzie poświęcony rozpoznaniu tego kim naprawdę jesteśmy, podążania ścieżką wglądów ukazujących nam to czym nie jesteśmy – sen naszego ego i umysłu oraz intuicyjnego rozpoznawania tego co pozostaje, gdy wszelkie koncepcje znikają. Świadomość, miłość, spokój duch, cisza i radość będą naszymi przewodnikami. Jeśli jesteś gotów na taką podróż dołącz do nas, kiedy poczujesz, że to ten moment.”

Soham

TERMIN: 25-27 MAJA 2018
GODZINY: I dzień: 18:00 – 22:00, II dzień: 10:00 – 18:00, III dzień 10:00 – 17:00
MIEJSCE: POZNAŃ

LIMIT MIEJSC: 100 osób

Przyjaciele, postanowiliśmy w taki sposób ustalić ceny warsztatu, aby były one dostępne dla wszystkich, również tych z Was, którzy w obecnej chwili nie posiadają zbyt wiele pieniędzy na koncie, a czują, że chcą być z nami. Liczymy na Waszą szczerość i odpowiedzialność, ponieważ od dzisiaj ty sam będziesz ustalać, ile możesz zapłacić za wzięcie udziału w warsztacie Przebudzenie Świadomości. Jeśli jesteś teraz w sytuacji, że masz swobodny dostęp co pieniędzy, i masz taką możliwość zapłać więcej niż ustalona wartość warsztatu, aby zrównoważyć całość i zasponsorować inne osoby. To jest nowe podejście, w którym chcemy, aby drzwi były otwarte dla wszystkich, a pieniądze nigdy nie stały na drodze poznania siebie. Liczymy na Was! Ze względów organizacyjnych, abyśmy wiedzieli jak dużej grupy się spodziewać i tym samym, jaką salę wynająć na warsztaty i ceremonię Przebudzenie Świadomości, możliwość płatności „zapłać ile możesz” obowiązuje do miesiąca przed warsztatem. Po 10 maja obowiązuje jedna wartość opłaty za warsztaty – 750 pln.

Ustalona przez nas cena warsztatu to 750 PLN