SOHAM

Paweł Jan Mróz

Nazywam się Soham, co w sanskrycie, starożytnym języku Indii oznacza „Ja Jestem”. Przyjąłem to imię po spotkaniu z oświeconym, żyjącym mistrzem Moojim, które otrzymałem w trakcie Satsangu. Obecnie mieszkamy wraz z moją życiową partnerką Natalią w Peru, w górzystym rejonie Andów, dużo podróżując, nauczając o metodach uzdrawiania i drodze do świadomości, szczęścia i wewnętrznego spokoju.

Urodziłem się w Gdańsku jako Paweł Jan Mróz, kilkanaście lat temu ukończyłem studia psychologiczne, aby następnie po okresie podróży i dokształcania wybrać karierę trenera, mówcy publicznego, coacha. Zbudowałem w Polsce jedną z największych firm szkoleniowych, która regularnie organizowała szkolenia dla kilkaset osób, transmisje on-line dla kilku tysięcy ludzi.

 

Jako mówca występowałem na jednej scenie, obok tak znanych osób w tej profesji jak Tony Robbins, Nick Vujcic, Les Brown i inni. Teraz gdy o tym myślę, pojawia się we mnie uczucie dumy, lecz również olbrzymi dystans i delikatny uśmiech na twarzy, mając świadomość tego czym karmi się ego. Nie piszę tego, żeby zrobić na Tobie wrażenie, raczej, abyś mógł poznać mnie, to kim byłem i kim jestem teraz.

W 2015 roku dokonała się we mnie olbrzymia transformacja poprzez wieloletnią pracę z szamańską medycyną z Ameryki Południowej – Ayahusacą, oraz spotkaniem najpierw w książkach i filmach a potem na żywo z filozofią Advaity, która w zamierzchłych czasach była przekazywana adeptom jako najwyższa joga, po wielu latach praktyki. Czasy się zmieniły i to co kiedyś pozostawało ukryte, dzisiaj jest otwarcie dostępne. Duchowa praktyka zmieniła mnie w środku i moje życie zmieniło swój tor. Zakończyłem moją dotychczasową karierę, zamknąłem firmę w jej pierwotnej formie, wyprowadziłem się do Peru.

Dzisiaj z głębokiego wewnętrznego spokoju, szczęścia przekazuję dalej to co uzdrawia człowieka i pomaga powrócić świadomości do naturalnego sposobu bycia, odczucia jedności z otaczającym światem. Uczymy szamańskiego uzdrawiania, medytacji, jogi, pracy z oddechem, spontanicznego tańca, śpiewu intuicyjnego, pracy z energią, połączenia z przyrodą i żywiołami oraz przekazujemy w trakcie satsangów, to co według nas jest najwyższą wiedzą – filozofię Advaity, świadomość swojej prawdziwej natury. Z całym szacunkiem kłaniając się linii nauczycieli, dzięki, którym otrzymaliśmy ten dar. Shri Bhawagan Ramana Maharishi, Shri Papaji H.W.L Poonja, oraz nasz ukochany Shri Mooji Baba.