CZYM JEST SATSANG? 

Satsang to duchowy wykład z elementami dialogu prowadzącego z uczestnikami.  Satsang w sanskrycie oznacza połączenie (Ang) z prawdą (Sat). Jest to spotkanie, podczas którego zajmujemy się takimi tematami jak świadomość, Absolut, nasze Źródło, medytacja, kontemplacja, oświecenie, przebudzenie.

Przeplatamy uniwersalne nauki wielu wielkich oświeconych mistrzów, które zostały potwierdzone w naszych sercach, w ogniu kontemplacji i klarownym spojrzeniu medytacji.

JUŻ JESTEŚ BUDDĄ

Nie możesz stać się Buddą. Już jesteś Buddą. To twoja głębia jest Buddą. Twoja świadomość nie dotyka zbyt często tej głębi, zatrzymuje się na ciele, emocjach i myślach. Dlatego identyfikuje się z nimi, łączy z nimi swoje poczucie ja jestem. Dlatego Budda pozostaje celem, czymś czym może kiedyś się staniesz. Musisz podążyć głębiej. Głębiej niż uwaga, głębiej niż czysta świadomość, do Źródła. Rozpoznać je i siebie w Nim. Poza słowami. Budda to twoja natura, jak warstwa której nie znasz, nie dotykasz na co dzień. Dlatego przesuniemy świadomość w to miejsce i głębiej, poza słowa i koncepcje. Już jesteś tym czego szukasz.

Możesz mi teraz nie uwierzyć, bo dopóki nie przeprowadzimy regularnej, głębokiej i rzetelnej kontemplacji, wszystko co znamy jako „ja”, to stawanie się i umysł. Ale jak mawiają mędrcy, których ciała przeminęły lecz ich duch wciąż żyje „zaufaj mi na tyle, aby wypróbować prawdę tego, co jest przekazywane.” Tak jak bierze się złotą monetę i sprawdza nadgryzając – złoto jest twarde i mocne. To czego szukasz już obserwuje twoje poszukiwanie, tym pierwotnym polem świadomości i głębiej – Ty jesteś.

ZAPRASZAMY TAKŻE NA SATSANG Z SOHAM W JEDNYM Z 6 MIAST POLSKI

21 MAJA – 26 CZERWCA 
WARSZAWA GDAŃSK WROCŁAW POZNAŃ KATOWICE KRAKÓW