TANIEC ŚWIADOMOŚCI

TANIEC AUTENTYCZNY

Taniec autentyczny, bez kroków, bez ustalonych pozycji, towarzyszy mi od wielu lat. Taki taniec pozwala na wyjście z głowy, wyjście z myśli i wejście w bezpośrednie poczucie siebie, na uwolnienie ekspresji. Uwalnia zastałe emocje i energie z ciała, pozwala odczuć rytm, energię. Jest również wspaniałą metodą na poczucie swojego ciała, świadomość oddechu, na powrót do tu i teraz.

W trakcie tańca, w ruchu, możemy przetransformować różnego rodzaju wibracje, nawyki, myśli, koncepcje, uwarunkowania, które zagnieździły się jako struktury energetyczne w rożnych miejscach ciała. 

TANIEC JEST LEKARSTWEM

W tańcu uczymy się jak po prostu być, stawiać stopy na ziemi, ufać swoim ruchom, uczymy się poruszania z lekkością i gracją, które człowiek zatracił w procesie ewolucji, lecz można je odzyskać, kiedy damy zwierzęciu, które jest w nas okazje do wytańczenia siebie. Możemy w ten sposób zrzucić z siebie napięcia, ograniczenia społeczne, lęki. Taniec jest cudownym lekarstwem. Tańcz. 

Każdego dnia włącz chociaż na chwilę muzykę, poczuj ziemię pod swoimi stopami, złap rytm, wpuść rytm w siebie, wypuść taniec, ekspresję, oddychaj. Odzyskaj swoje ciało, swój oddech, poczucie rytmu, swoją dzikość, siłę, obecność, otwartość.