LIST DO CIEBIE

PRZEKAZ NIEDUALNY

Witaj,

Zdecydowałem się napisać do Ciebie krótki list, który opisuje przejrzyście sens tego, czym się zajmujemy i jaką filozofią kierujemy się w naszej pracy. Na początku zacznę od tego z jakiego miejsca wychodzę, gdzie jesteśmy teraz i dokąd zmierzamy z naszą pracą.

Przez wiele lat jako psycholog, trener, mówca i coach pracowałem w paradygmacie naprawiania osobowości oraz programów umysłowych i emocjonalnych, inaczej mówiąc reakcji na różnego rodzaje sytuacje, które powstały w człowieku na przestrzeni życia. Tego rodzaju praca polega na zdiagnozowaniu niekorzystnego programu i zamianie go na korzystny. Dla przykładu ktoś może mieć przekonania, że nie jest wystarczająco wartościowy, by zarabiać duże pieniądze, emocjonalną reakcję strachu na poznawanie nowych osób, albo brak sprecyzowanej wizji i nieumiejętność określenia swoich celów.

W takiej tradycyjnej pracy, którą wykonywałem określaliśmy taki stan danej osoby jako obecny, lub początkowy (A) i dokonywaliśmy zmiany przeprogramowując go do stanu pożądanego (B). Wykres takiej formy pracy wygląda następująco AB, gdzie A to stan początkowy, B stan po wykonanej pracy, natomiast strzałka określa wykorzystywanie różnych technik do dokonania takiej zmiany. Pracowałem z człowiekiem, aby zmieniać jego przekonania z niekorzystnych na korzystne, pomagać transformować reakcje emocjonalne, które ograniczały na te, które wyzwalały, wspierałem w budowaniu wizji i klarownego systemu celów i planów życiowych. W ten sposób pracowaliśmy przez wiele lat, w naszych szkoleniach i warsztatach uczestniczyło wiele tysięcy ludzi z całej Polski.

Obecnie mieszkamy w Peru, w Andach na wysokości ponad 3000 metrów nad poziomem morza, zdecydowaliśmy się na wielkie zmiany w życiu, lecz te zmiany w środowisku, zmiany zewnętrzne, zostały wywołane olbrzymią transformacją wewnętrzną. 

Paradygmat w jakim obecnie poruszamy się i jak pracujemy z ludźmi nie polega już na naprawianiu osobowości, lecz na pracy ze świadomością, tego, że tak naprawdę osobowość, którą posiadamy, wraz z całym systemem przekonań, reakcji emocjonalnych jest w swojej esencji wyuczonym uwarunkowaniem, iluzją. Po prostu to nie jesteśmy my. Jesteśmy więcej, jesteśmy świadomością, w której wszystkie programy zapisane w naszej podświadomości wydarzają się.

Większość osób żyjących na naszej planecie utożsamia się ze swoją osobowością, emocjami, przekonaniami, reakcjami ciała itp. W takim układzie rozwój bazuje na paradygmacie rozwijania, ulepszania, poprawiania. Porzuciliśmy taki sposób myślenia. To w jaki sposób teraz żyjemy, czujemy i pracujemy polega na perspektywie niedualnej i osiąganiu pełnej świadomości naszej prawdziwej natury. Kiedy uzdrawiamy, mamy pełną świadomość, że uzdrawiamy sen, iluzję, skafander, w który uwierzyliśmy, że jest prawdziwy. Straciliśmy stosunek powagi do problemów, zachowując szacunek dla Istoty, która je przeżywa, mylnie wierząc, że jest przez nie określana. To jest najważniejszy przekaz, najważniejsze rozpoznania. Nie jesteś swoimi problemami, nie jesteś swoją osobowością, ani reakcjami emocjonalnymi, ani nawet najpiękniejszymi marzeniami i planami. To tylko umysł i ciała, a Ty jesteś dużo, dużo więcej, przyjacielu.